Poštovani,
    Već duže vreme pokušavam da smršam 6kg, ali kad smršam 3kg moj organizam kao da više ne može, a slatkiše jedem i pre bih pojela čokoladu nego neki lep ručak-sve to ima posledice jer sam od malena jela eurokrem koji je bio moje glavno jelo-čak i nekad doručak, ručak i večera-dok sam bila manja. A sada ja jesam mršava-visoka sam 182,5 a imam 59kg. I treba mi da smršam hitno. Ali nemam volju ili suviše volim hranu. Ne znam šta je. Kad mi neko kaže uzmi kocku čokolade uz kafu-jaooo, pa kod mene ništa bez 100g čokolade. Nekad sam i na dan jela 300g čoko-biskvita+normalna kućna ishrana. Takođe pijem i dosta koka-kole. Mada dok sam bila manja trenirala sam i stalno trčala. Pa mi je metabolizam dobar-i za recimo 4 dana-smršam 2kg.  Ali odmah mi nestane želja jer je moja potreba za nečim čokoladnim tako velika-ako ne pojedem nešto čokoladno u toku dana ja poludim, počinje nervoza, histerično stanje, i onda moram da pojedem, i tako zbogom dijeti.  Da li je to povezano sada sa mojim hormonima (pr. Serotonin)? Ako bi ikako mogli da mi pomognete u tome da nekako dobijem volju i krenem u novu borbu protiv kila i čokolada.
    Hvala unapred,

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Sa težinom i visinom kako ste naveli vi ste pothranjeni, a to bi bili još više kada bi dodatno mršavili. Pošto je ovo medicinski sajt a ne neki koji po svaku cenu ispunjava želje, mislim da ni jedan stručnjak - nutricionista neće izaći u susret želji da smršate. Ne znamo koliko imate godina, ali svejedno Vama treba edukacija u oblasti pravilne ishrane jer Vam je sistem haotičan. Očigledno je i da prvo treba da sredite psihološki ambijent, nađete motivaciju a onda poslušate savete u smislu zdrave ishrane (ne mršavljenja) koja je jedan element očuvanja ili unapređenja zdravlja. Što se hormona tiče ova pitanja postavite endokrinologu.
      Pozdrav.