Poštovani,
    Uradila sam test intolerancije na hranu koji je pokazao da treba da izbegavam jaja, pirinač, gluten, grejfrut, raž, durum pšenicu i kvasac. Zamolila bih Vas za odgovor, otprilike kakav način ishrane da primenjujem s obzirom na ove zabranjene namirnice.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Mene bi mnogo više zanimalo da ste napisali da li ste imali vidljive, neobjašnjive alergijske reakcije, ili baš na ove namirnice. Niste podnosili hleb, makarone - izbijala Vam koprivnjača? Ako ste imali takve reakcije, dijagnostikovanu alergiju, prolive, osip, svrab i slično, jasno je da treba te namirnice da izbegavate. Čitajte deklaracije na pakovanjima da bi bili sigurni u sastav. Ostaje još mnogo namirnica. Umesto proizvoda od brašna na koje ste alergični idete na one od čisto kukuruznog brašna, krompir, pasulj ili kupite bezglutensko brašno pa mesite uz dodatak praška za pecivo; ovsene pahuljice i slično. Povrće i voće slobodno - bez grejpfruta ćete preživeti :) mlečni proizvodi slobodno, meso, ulje takođe.
      Pozdrav.