Imam veliki problem sa težinom, visok sam 175cm, imam 91 kilogram i 25 godina. Molim vas da mi pomognete na koj način je najbolje da se rešim viška kilograma. Posetio sam veliki broj sajtova koji se bave nutricionizamom, ali hteo bi da čujem vaše mišljenje i da me uputite kako da rešim ovaj moj problem.
    Unapred zahvalan
    Vladan

    Odgovoreno: 10. 07. 2009.
    • Poštovani,
      pretpostavljam da ste se dobro i široko informisali, ali evo i mog uputa: posetite nutricionistu radi procene uhranjenosti, razgovora o vašim navikama, da čujete savete i odgovore na vaša pitanja o vašem problemu i da dobijete plan ishrane. Osim ovoga, moje mišljenje je i da treba da pokažete rešenost da stanje menjate i krenete konkretno, a ne samo da se informišete. Gojaznost je dugoročni problem koji zahteva svakodnevnu pažnju pa u tom smislu mršavljenje nije jednostavno. Odlučujuća je vaša motivisanost da korisne savete sprovodite.