Pozdrav,
    htio bih da vas pitam, imam 30 godina, visok sam 178, težak 88 kg, zanima me kako mogu smršati, jer smatram da imam višak kilograma i povišene trigliceride i bilirubine u krvi, volim masnu hranu, meso, kobasice. Kako do neke idealne težine, osim da smanjim unos masne hrane u organizam, postoji li još neki način za zdravo mršavljenje?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovani,
      najradije bih rekao da treba da se uozbiljite, ako se već javljate lekaru sa problemom koji želite da rešite. Svaki lekar će vam reći da izbegavate masnu hranu. Ja bih rekao ne samo zato što imate višak kg i masnoće u krvi nego i radi prevencije drugih komplikacija kojih vi ovog trenutka niste svesni. Masna hrana koju uopšteno pominjete upravo nosi višak kalorija, zasićenih i trans-masnoća i holesterola. U redu, želite drugaciji način: onda nemojte jesti slatku hranu, izbacite slatka i alkoholna pića, smanjite skrobnu hranu (hleb, testa, krompir) i uvedite fizičku aktivnost redovno, tako da dnevno prebacite 1 sat žustre fizičke aktivnosti: trčanje, tenis, sportski trening, cepanje drva ili drugo. I ne zaboravite na puno povrća i sve to što sam rekao iz dana u dan. Prijatno :)