Poštovani,
    Zamolio bih Vas za jedan savet i ako verujem da nije tako jednostavno. Želeo bih da se ugojim malo, visok sam 175, težak 60kg. Voleo bi da dostignem idealnu težinu. Dosta se bavim sportom (tri puta nedeljno stonim tenisom, dva puta nedeljno borilačkim veštinama, i ponekad sa društvom odem na kupanje, fudbal, košarku), jedem tri puta dnevno, pušim cigarete, retko kad popijem neko alkoholno piće. Znam da nije dovoljno informacija, ali ako bi mogao neki savet.
    Zahvaljujem

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Niste naveli da li jedete šećer i druge slatke namirnice. Vi to možete da sebi priuštite. Dodatne kalorije možete dobiti iz voćnih sokova (tu je i dodatna tečnost), dodatne čaše mleka / jogurta (tu su i dodatne belančevine i dodatna tečnost), možete povećati porciju hleba ili druge skrobne hrane, mesa, ulja... Posle treninga obavezni obrok ili kao užina ili kao redovni obrok pa neka je i četvrti po redu tog dana.
      Pozdrav.