Poštovani,
    Da li prilikom posne ishrane može doći do crpljenja organizma i slabosti koja dovodi do trnjenja i sevanja ruku i nogu tj. ispod noktiju? Da li zbog nedostatka nekog vitamina ili minerala može doći do upale živaca i oticanja male karlice i prepona vrtoglavice naročito u sparno vreme?
    S poštovanjem, Svetlana

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je post duži od nedelju dana a ribu jedete svega dva puta nedeljno ili i manje od toga: - upotrebite neku kombinaciju vitamina koji sadrži dnevnu dozu vitamina b12, - budite na suncu bar 20 minuta dnevno zbog vitamina D, - unosite bar 1000 mg kalcijuma dnevno kroz obogaćene namirnice (sojino mleko i sl) ili šumeće tablete, - umesto mesa, mleka i jaja svakodnevno koristite ili zrnevlje - koštunjavo voće ili pasulj, soju. - posni jelovnik spremajte uz dodatak ulja a ne margarina. Toliko.
      Pozdrav.