Poštovani dr,
    Na atkinsonovoj dijeti sam 2 dana. Ne znam da li je dozvoljeno jesti vegetu, kari i veštačke zaslađivače, uzimati lekove protiv gorušice - rupurut, gelusilak, protiv bolova - rapten k?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      moj odgovor je da nisam za atkinsonovu dijetu već za balansiranu mešovitu ishranu. Što se tiče začina - takođe umereno; vegeta ima bar 60% soli pa bih rekao da takođe umereno i solite hranu, ljudi često unose soli više nego što organizmu realno treba. Veštački zaslađivači su dozvoljeni i bezbedni, ali postoji maksimalni dozvoljeni unos tj granice unosa koje određuje proizvođač; o tome pročitajte na ambalaži. Ako imate probleme sa digestivnim organima savetujte se sa lekarom opšte medicine ili gastrologom, a od hrane izbegavajte slatkiše, jako začinjenu hranu, prženu i zaprženu hranu; nekada smeta i kafa, pomorandža, paradajz i slično.