Poštovani,
    dobila sam izbalansiranu dijetu tj. način ishrane pa me zanima koliko je ok za metabolizam. Tu dijetu sam našla na internetu i prepisana je od strane doktora doručak: 250ml. jogurta, 50gr crnog hleba, 50gr povrća, 50 gr ella sira užina: 200gr voća ručak: 250 gr povrća, 100gr mesa ili 200 gr ribe, 50gr hleba užina: 150 gr voća, 50 gr sira večera 250ml jogurta, 100gr povrća 50 gr hleba cilj ove dijete je da se jede na 3 sata kako bi se metabolizam ubrzao i piti tečnosti puno.
    Zanima me vaše mišljenje

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kao prvo, morate da shvatite da dijeta mora biti propisana individualno, konkretnoj osobi, polazeći od njene uhranjenosti, njenih mera i proporcija. Dijeta kako ste je opisali - pitanje je da li odgovara baš vama, hoće li za vas biti preslaba, ili taman da održavate trenutnu težinu, ili pak prejaka. Kada se radi o strukturi, dijete jeste balansirana. Štaviše, povrće jedite i više nego što je napisano. Po želji jogurt menjajte za mleko, sir za jaje i slično. Kod unosa krompira, pirinča, testenina izbacujete hleb iz tog obroka.