Poštovani,
    Pre deset dana operisala sam žučnu kesu klasičnim putem u bolnici Dragiša Mišović. Tom prilikom mi je izvadjeno 4-5 kamenčića promera 2-3 cm kao i 65 komada sitnijih 3-5mm. Uglavnom rana dobro zarasta. Skinula sam konce a pošto je velika gužva doktor nije stigao da mi da bliže upute o daljoj ishrani pa molim za mali savet oko iste i dal je potrebna neka kontrola.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Dok se posle operacije ne stabilizujete, a to može biti narednih 6 meseci, svakako izbegavajte svaku iole masniju hranu: prženu, pohovanu, sa zaprškom na masnoći (koristite hladnu zapršku, kada jelu dodajete brašno razmućeno u vodi), masna testa (pite, burek, mekike, lisnata testa, pica sa kačkavaljem i sl), koštunjavo voće - semenke, pa i slatkiše jer mnogi imaju masne sastojke (filovi od margarina, putera, krofne, eurokrem i sl). Kada dodajete ulje u obrok dovoljno je 1-2 kaf. Kašičice, samo preliveno na hranu. Neke vrste povrća se smatraju teškim za varenje, ali prednost dajem vašoj sopstvenoj proceni tolerancije. U principu lakše ćete svariti kuvano povrće. Isto važi za voće.
      Pozdrav.