Poštovani,
    zanima me da li smem da držim dijetu bez ugljenih hidrata (osim onih pozitivnih u voću) ako imam nizak krvni pritisak (95/58) imam 27 godina i problem sa masnim naslagama na stomaku u kukovima.  Želela bih toga da se oslobodim pa me zanima koji režim ishrane bih trebala da primenim? Molim vas da mi odgovorite.
    Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 22. 06. 2009.
    • Poštovani,
      po mom mišljenju jedini način ishrane koji bilo ko od nas treba da primeni je r ežim zdrave, uravnotežene, mešovite ishrane. Zdrava ishrana uključuje i ugljene hidrate. Nije mi poznata podela na pozitivne iz voća i negativne ugljene hidrate ali mi je poznato da ih treba što češće unositi u integralnom obliku a ne kao rafinirane ili u vidu slatkiša. Nije sporno da unosite dnevno bar pet porcija povrća i / ili voća. Umerena fizička aktivnost od oko 1 sat dnevno može da uključuje i vežbe, pa ne propustite ni jedan dan. Za više detalja obratite se nekom dijetetičaru ili nutricionisti, individualni pristup je jedini ispravan.