Potrebna mi je pomoć. Gojazna sam. Imam 90 kg a visoka sam 158cm. Sve teže se krećem, bole me kolena i stopala. Pokušavala sam sa raznim dijetama ali sam brzo odustajala. Potrebna mi je medicinska pomoć. Bila bih vam zahvalna kada bi me uputili kakvu pomoć i gde mogu da dobijem (onu koju pokriva moje zdravstveno osiguranje kao i onu koju bih morala dodatno da platim.) samo želim da moj problem neko shvati ozbiljno a ne da izađem iz ordinacije sa dijetom koju daju svima i sa recima: " idi trči malo! ".
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      regulisanje telesne težine uvek je i problem motivacije i ima i psihološku dimenziju. Dijetu "koju daju svima" za vas ne može držati i sprovoditi niko drugi osim vas ali i ona će verovatno uspeti ukoliko je najpre vi shvatite ozbiljno. Ne znam odakle ste, ali u sistemu zdravstvenih ustanova stručnu pomoć lekara - dijetetičara potražite u nekom od instituta za zaštitu zdravlja. Za stanje kako ste ga opisali i na osnovu naših zdravstvenih propisa dijetu ćete morati da platite.