Moj lipidni status je sledeći: ukupni holesterol 4.32 trigliceridi 1.51 hdl holesterol 0.78 ldl holesterol 2.85 indeks ateroskleroze 3.66 ukupni/hdl holesterol 5.54 imam 38 godina, visok 1,80 težak 75 kg. Da li mi trebaju neke promene u ishrani s obzirom na nizak nivo hdl. Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      korekcije u ishrani su uvek moguće o vašim navikama u ishrani niste rekli ni reč na nivo hdl uvek dobro utiče i prestanak pušenja i redovna umerena fizička aktivnost, sve to u dužem periodu.