1. Pravilna ishrana tokom dijete

    Pitanje broj: #150697

    Poštovanje,

    Interesuje me da li postoji neka namirnica koja se može konzumirati i ako sam na dijeti? Desi mi se da osetim neverovatnu glad i da se tresem iako sam upravo ručala. Imam 20 kg viška. Želim da smršam, već druga godina posle porodjaja mi je, ali mi ne uspeva. Trenutno držim dijetu sa vašeg sajta "za 15 dana i do 15 kg manje". Danas mi je šesti dan izgubila sam 2,2 kg. Da napomenem da sam u trudnoći imala trudnički šećer, stalno sam ležala jer sam imala visokorizičnu trudnoću.
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Zbog tegoba koje ste naveli da imate preporučio bih konsultaciju sa nutricionistom. Krvna slika i opšta biohemija (uključujući i nivo šećera u krvi) treba biti uradjeni pre nego što nastavite sa dijetom. Osnova većine dijeta jeste zamena prerađene hrane (npr. veštačkih šećera) prirodnim izvorem istih, tako da u slučaju gladi možete konzumirati voće. Pored promene navika u ishrani neophodno je da povećate fizičku aktivnost kako bi ubrzali metabolizam i pospešili gubitak kilograma.