1. Kombinacija beli luk, đumbir i limun

    Pitanje broj: #151898

    Poštovani,

    Na internet stranici "Telegrafa" našao sam recept protiv masnoća u krvi. Tekst glasi ovako (citat): "često se umarate i imate slabu cirkulaciju? Ovo je prava stvar za sve ljude koji se zbog slabijeg imuniteta često razboljevaju, kao i za one koji imaju probleme s krvnim sudovima ovaj čudotvorni napitak je neverovatno moćan, a sadrži samo tri sastojka. To su beli luk, đumbir i limun. Sve tri namirnice možete nabaviti lako i jeftino. Mnoge su koristi od ovog prirodnog leka. Radi se o kombinaciji tri super zdrave namirnice koje zajedničkim i svakodnevnim delovanjem mogu napraviti izuzetno pozitivne zdravstvene efekte na vaš organizam. Lek je dobar za lečenje i prevenciju zakrečenja arterija. Takođe, dobar je za regulisanje povišenih masnoća u krvi, sprečavanje opšteg umora organizma, sprečavanje i lečenje infekcija i prehlada, intenzivno jačanje imunog sistema, čišćenje jetre i poboljšanje jetrenih enzima. Ovaj prirodni lek sprečava pojavu slobodnih radikala u organizmu, koji izazivaju najteže bolesti i niz drugih stanja povezanih sa bolestima srca i krvotoka. Potrebni sastojci: 4 cele veće glavice belog luka, 4 kompletna limuna sa korom, manji koren đumbira (3 - 4 cm) ili dve supene kašike i 2 litre čiste vode. Priprema: limun dobro operite pa ga isecite na komadiće. Ukoliko se radi o limunu koji nije organski, odnosno ukoliko je prskan, onda ga tretirajte rastvorom sirćeta i vode. Ogulite beli luk i zajedno sa limunom i đumbirom ubacite u blender. Od toga, pomoću blendera napravite homogenu masu. Tako izmiksovanu smesu sipajte u metalnu posudu, uspite dve litre vode i zagrejte sve zajedno uz mešanje do tačke ključanja. Odmah pre nego što smesa proključa isključite vatru i pustite da se sve dobro ohladi. Procedite kroz srednje gustu cediljku i sipajte u staklene flaše ili tegle. Ovaj lekoviti napitak se pije svaki dan po jedna čaša od 2 dl najmanje 2 sata pre jela, odnosno na potpuno prazan želudac. Napitak čuvajte u frižideru, a pre svakog korišćenja promućkajte. Kura lečenja traje 3 nedelje uz svakodnevno konzumiranje jedne čaše nakon čega treba napraviti pauzu od jedne nedelje, a onda možete opet nastaviti sa konzumiranjem u istom ciklusu. Ukoliko vam ukus ne odgovara možete dodati meda po ukusu. Nakon 3 nedelje korišćenja trebalo bi da osetite značajnu regeneraciju i revitalizaciju tela od korišćenja napitka. Napitak je osim već navedenih blagodati posebno koristan u sprečavanju kalcifikacije u telu koja izaziva kamenčiće u organima i začepljenje krvnih sudova".
    Moje pitanje za Vas je: Da li upotreba navedenog napitka u dužem vremenskom periodu (npr. 12 meseci) može da proizvede neke (i koje) štetne efekte po zdravlje konzumenta, ukoliko se napitak konzumira tri nedelje kontinuirano, pa se napravi pauza od nedelju dana, nakon čega se konzumiranje nastavi u novom ciklusu od tri nedelje kontinuirano?

    Odgovoreno: 25. 04. 2017.
    • Pozdrav ja sam nedavno počeo da koristim tu smesu djumbir beli luk limun i med ali ne na ovaj nacin koji sam malo pre procitao ..ja sam napravio tu smesu od ta 4 sastojaka izmiksao sve to i tako jedem kasikom (dve supene kašike dnevno ) da li sme se konzumirati i tako ?? Hvala vam na odgovoru!

    • Poshtovani, dali ovaj eliksir od belog luka,limuna i djumbira moze koliko toliko pomoci u zakrcenju krvnih sudova srca. Takodje mi nije jasno,dali tih 2dl treba popiti samo ujutro na prazan zeludac,ili se tih 2dl mogu raspodeliti na 3 uzimanja u toku dana,naravno pre jela. Hvala Vam puno na odgovoru, Biljana

    • kalcifikacija na aorti,zalisku pretkomori Kako leciti prirodnim putem

    • Ja kako sam pocela da trosim luk djunbir i limun tu smjesu pocela se otvarati krv sta da radim .Dali da prestanem sa napitkom.poz

    • Da li ovo smiju piti ljudi koji imaju problema sa želucem i hemeroidima?