1. Pravilna ishrana kod obolelih od multipla skleroze

    Pitanje broj: #146735

    Poštovani doktore,

    Uspostavljena mi je dijagnoza multipla skleroza (rr forma). Molim Vas da mi pojasnite oko ishrane šta ne smem, a šta smem jesti? Da li je potrebno da se izbaci gluten? Da li ponekad mogu pojesti nešto slatko, npr. parče torte?
    Hvala!

    Odgovoreno: 18. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #146735

    • Pozdrav, bolujem od multiple skleroze vec 13-god, od 17-te sada imam 30. Ishranu sam promenila, ne jedem crveno meso, margarin, slatkise, gricklalice, samo piletinu, ribu... Mene zanima da li treba i hleb da izbacim... I sta mi vi preporučujete