1. Često konzumiranje ovsenih pahuljica

    Pitanje broj: #152258

    Poštovani,

    Zanima me da li dete od 7 godina sme svako veče da večera ovsene pahuljice sa jogurtom? Dala sam mu jednom prilikom u cilju regulisanja stolice, ali se njemu dopalo jako pa bi svako veče to za večeru. Dečak je krupan, težak 37kg, visok je 140 cm. Naglašavam da su u pitanju čiste ovsene pahuljice, ne neka mešavina tipa musli sa šećerom.

    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Zbog raznovrsnosti ishrane, pored ovsenih pahuljica, preporučeno je da se redovno unose i druge žitarice (npr. integralni hleb, pirinač). Ovsene pahuljice su pune vlakana (regulišu stolicu), ali nekada mogu da naprave stomačne smetnje i otežaju varenje drugih hranljivih materija ukoliko se unesu u većim količinama.