1. Da li se može ukloniti ožiljak od opekotine?

    Pitanje broj: #58542

    Imam veliki ožiljak na nozi nastao kao posledica opekotina. Noga mi je operisana (skidan je sloj po sloj kože dok se nije došlo do zdravog tkiva, tačnije do prokrvljenosti) , međutim ostao je veliki, ružni ožiljak. Da li moguće otkloniti taj ožiljak i kolika bi bila cena takvog hiruškog zahvata. Hvala!

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,

      Postopekotinski ožiljci najčešće zahvataju velike telesne površine i nemoguće ih je potpuno ukloniti.
      Iz navedenog zaključujem da je kod vas učinjeno najviše što se moglo i tu se ništa posebno nemože učiniti.
      Može se pokušati parcijalno uklanjanje ožiljka tj. njegova redukcija uz pomoć tkivnog ekspandera, ali ne očekujte da se može potpuno ukloniti.