1. Uticaj boginja na izgled operisanog nosa

    Pitanje broj: #98214

    Poštovani,

    Operisala sam nos i sve je prošlo u najboljem redu. Sada sam bila u kontaktu sa zaraženim od boginja, iste nikada nisam preležala. Ako ih dobijem, u kom slučaju će to uticati na krajnji izgled nosa? Prošlo je malo više od 3 meseca od operacije.

    Odgovoreno: 19. 04. 2012.
    • Poštovana,

      Boginje neće uticati na izgled nosa jer one zahvataju samo kožu i ako se radi o ovčijim boginjama, ako ne dirate vezikule (mehuriće) na koži, neće biti nikakvih ožiljaka. Ako postoji svrab kože onda se koriste neki talkovi koji se kupuju u apoteci i smanjuju svrab odnosno potrebu za češanjem koje može da rezultuje ožiljcima. Ostale vrste boginja ne daju mogućnost za formiranje ožiljaka po koži. Kada prođe 3 meseca od operacije, nos je dobio približno definitivan izgled.