1. Upotreba Chymoral leka nakon operacije nosa

    Pitanje broj: #94787

    Poštovani,

    Koliko dugo nakon operacije nosa je dozvoljeno piti Chymoral? Da li imaju neko štetno dejstvo ako ih pijem duže od mesec dana nakon operacije?

    Odgovoreno: 16. 02. 2012.
    • Poštovani,

      Taj lek nema nikakvog uticaja na otoke kod rinoplastike te ga ja svojim pacijenrima nikada ne savetujem. Jedino što može da smanji nastajanje otoka i ubrza njihovo povlačenje je spavanje sa uzdignutim uzglavljem na krevetu za oko 30 stepeni. Brzina povlačenja otoka zavisi najviše od kvaliteta kože i potkožnog tkiva a to je nešto na šta ne možemo da utičemo ni mi ni lekovi. Dakle sve je pod kontrolom majke prirode.