1. Otok nakon operacije nosa

    Pitanje broj: #122571

    Poštovani,

    Prije mjesec dana rađena mi je septorinoplastika u kliničkom centru Banja Luka. Orl pregledom se uočavala deformisana nosna pregrada u smislu rinokifoze, prednjom rinoskopijom septum deviran u desno do impakcije. U potpunosti sam zadovoljna sa time kako je doktor operisao devijaciju nosnog septuma i sada dišem najnormalnije, mada još uvijek imam konce u nosu koje čekam da ispadnu. Veliki dio otoka je spao, tj. po mom mišljenju spalo je sve. Prije operacije imala sam ogromnu grbu na nosu i doktor je predložio da radeći septum uradi i estetski dio, na šta sam ja i pristala. Sada sam dosta zabrinuta jer i nakon mjesec dana ja još uvijek imam poveliku grbu na nosu. Doktor me ubjeđuje da je na operaciji skinuta grba i da je kost morala biti slomljena jer je bio veliki deformitet. Od ožiljaka imam unutrašnji od devijacije, a od estetske operacije imam dvije rupice u gornjem dijelu nosa (predeo očiju) i te rupice me dosta bole na dodir. Otvorena metoda sigurno nije rađena jer nemam ožiljak u u predjelu nosnih otvora. Zabrinuta sam zbog grbe koju i dalje imam, manja je od grbe koju sam imala prije operacije ali je još uvijek tu. Da li je i to neka vrsta otoka i koliko trebam čekati do finalnog rezultata na kraju?

    Odgovoreno: 21. 11. 2013.

Komentari na pitanje: #122571

    • Poštovani, da li je uobičajeno posle operacije nosa - melanom je bio u pitanju - da se nazire nešto tvrdo i belo - nalik na gazu unutar rane - izmedju stare i nove kože? I da li je normalno da postoji otok? Hvala.