1. Operacija nosa na račun zdravstvenog osiguranja

    Pitanje broj: #157591

    Poštovani,

    Imam pitanje u vezi operacije nosa iliti devijacije. Zanima me da li ovo zdravstveno osiguranje koje mi firma uplaćuje može da pokriva to, i da li je moguća korekcija grbice o istom trošku, nisam baš u mogućnosti da to drugačije uradim. Ukoliko je odgovor "da", da li možete da me uputite šta je sve potrebno da uradim jer nisam radio nikakve preglede u vezi toga do sada ali što znam je da 99% dišem kroz jednu nozdrvu? Nije mi još stigla ova nova kartica koja menja knjižicu, imam onu potvrdu koja je menja u međuvremenu (čisto da napomenem).

    Odgovoreno: 03. 06. 2018.

Komentari na pitanje: #157591

    • Poštovani, molim Vas za odgovor. Zanima me da li operacija kapaka može da se uradi o trošku RFZO pošto zbog osnovne bolesti alopecija univerzalis nemam trepavice i kapak mi se spušta u vidno polje i smeta mi? Hvala.

    • Operacija ušiju za dete od 8 godina. Veliki problem jer se dete već povlači u sebe. Da li može o trošku RFZO? Šta je potrebno? Opština Pančevo. Hvala.

    • Jovana Marković 09. 09. 2021.

      Poštovani, Suprug je imao operaciju nosa devijaciju. Medjutim pošto nema hrskavicu nos mu se savija na dole i teško diše. Da li može da se operiše o trošku države ili možda deo država da pokrije od te operacije (ugradnja hrskavice)? Iz Pančeva smo i ima 39 godina. Unapred hvala

    • Dobar dan.Zanima me da li zdravstveno pokriva troškove uklanjanja ožiljaka sa lica..U pitanju je devojcica 15g koj je imala,sudar sa 2g.i cela desna strana je u oziljcima od posekotine stakla..Inače sam samohran roditelj dve devojčice i primam socijalnu pomoć 15.000.Pa me zanima da li bi mogla operacije preko Socijalnog ili zdravstvenog.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 07. 06. 2018.

      Kao sto sam napisala, ako vam uput za bolnicko lecenje u KBC Zvezdara overi lekska komisija u fondu. Pozdrav

    • Postovani, da li bi troskove pokrivalo zdravstveno osiguranje ili ja?

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 06. 06. 2018.

      Postovani za operaciju nosa u kbc zvezdara potreban vam je uput za bolnicko lecenje koji je overila lekarska komisija u vasem gradu. Srdacan pozdrav