Da li je tačno da posle operacije nosa otvorenom metodom otoci (posebno na vrhu nosa) sporije spadaju i ako jeste koliko sporije? Hvala!

    Odgovoreno: 20. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Generalno, kada se rinoplastika radi otvorenom metodom, otoci su više izraženi na celom licu pa i vrhu nosa, i treba više vremena da se povuku jer sama hiruška tehnika u većoj meri napravi destrukciju mekih tkiva. Koliko će neko da otekne posle septorinoplastike, pored metode operacije - otvorena ili zatvorena metoda, najviše zavisi od kvaliteta kože. Poznato je da se otok u predelu vrha nosa najsporije povlači jer je tu najveća količina mekih tkiva. Koliko će vremenski da traje povlačenje otoka je veoma teško reći jer je ne postoje dva ista nosa ili dve iste kože ili dve iste operacije nosa. Znači svaki nos je apsolutno priča za sebe i zato rinoplastika predstavlja najtežu i najzahtevniju estetsku operaciju jer se u toku operacije modelira kost i hrskavica a krajnji rezultat zavisi od kvaliteta kože.