Poštovani, zeljela bih uraditi estetsku operaciju usiju, zato sto imam klempave usi i mislim da bi mi sama operacija vratila samopouzdanje. Imam 14 godina, i zeljela bih vas pitati sa koliko godina najmanje se moze uraditi plasticna operacija klempavih usiju i koliko bi to kostalo. Zanima me i da li postoji klinika u bih u okolini banjaluka - doboj - modrica koja radi estetsku operaciju usuji. Da li ce ovakva operacija ostaviti oziljke i vidljivosti operacije? Molim vas da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Operacija klempavih ušiju se radi od 6 godine života jer je do tada rast glave i ušiju uglavnom završen tako da su rezultati trajni a i polaskom u školu važno je novi drugovi upoznaju dete bez prisunog estetskog problema zbog raličitih nadimaka koje deca daju. Posle operacije ušiju koja se radi u orl klinici kbc zvezdara ne ostaju nikakvi ožiljci tako da i pacijent zaboravi da je imao bilo kakav problem. Ova operacija u mojoj bolnici košta 500 eur. Operacija može da se radi u totalnoj ili lokalnoj anesteziji i potpuno je bezbolna bez obzira na vrstu anestezije. Konci se skidaju posle 10 dana. Situacija u banja luci mi nije poznata.