Imam sina starog 5 g, interesuje me kada bi bilo pravo vreme za korekciju oba uveta (klempave usi) i dali je operacija, posto je mali komplikovana. Koja je cena? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Idealno je uraditi operaciju u julu ili avgustu, u godini u kojoj dete polazi u školu jer ga novo društvo upoznaje sa igledom koji je potpuno uobičajen /deca su uvek iskrena a odrasli kažu da su deca surova/. Sa punih 6 godina ušne školjke su dostigle praktično kraj rasta i razvoja što omogućava da rezultati operacije budu trajni. Operacija je porpuno ista i kod dece i kod odraslih odnosno kod dece se radi u totalnoj anesteziji a kod odraslih najčešće u lokalnoj anesteziji. Trenutno se ova operacija ne plaća.