Pitanje za hirurga poštovani, da li je moguće, da nakon hiruških zahvata (odstranjena dva mladeža) rana se inficira a da se okom ne vidi, tj. Da je inficirana unutra i da se ne zna a da nekad to izazove posljedice? Molim vas da mi objasnite, jer sam shvatila da je korištena ista šprica za oba mladeža u razmaku od do pola sata (radjen je prvo jedan pa drugi) . Sutra dan, kad sam zamijenila sterilnu gazu, majica je na momenat dotakla ranu-je li to opasno? Zabrinuta sam i hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #47312

    • Postovani doktore operisao sam slijepo crijevo prije mesec dana i rana mi se bila ificirala i doktori s je otvorili poove i iscistila i bila je 5 dana otvorena i onda su je nakon 5 dana opet zasili sa tri konca rana je sada vec zarasla ima mlada koica ona crvena i na jedom mestu mi je bio puko konac i sad tu dje je bio puko konac tu je se malo nesto izbucilo nie ravno kao sve dali je to sada sta cudno ili e normalo. Hvala u napred