Poštovana, pre 2 nedelje imala sam operaciju nosa-septorinoplastika je rađena. Postoperativni tok je bio uredan, ali 3 dana posle skidanja maske dobila sam udarac od strane deteta -glavicom u nos. Na pregledu je lekar rekao da smatra da nije ništa poremećeno, ali da ćese videti kad otok spadne. Na nosu uočavam od tad jednu izbočinicu koje nije bilo na sredini prema vrhu, i imam izražen otok koji je tvrd na korenu nosa sa obe strane i iz anfasa. Molim vas za vaše cenjeno mišljenje, da li mislite da je izbočina -otok ili je došlo do promene na hrskavici, da lije udarac pomenio oblik nosa. Nije bilo krvarenja, niti modrica. Stavila sam led i sutradan otišla na pregled. Koji je najmanji vremenski razmak između 2 operacije (ukoliko bude potrebna) intersuje me i za rinoplastiku i septorinoplastkiku) hvala vam najlepše na odgovoru i izvinite na opširnosti. Ali jako sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mala je verovatnoća da je udarac bilo šta poremetio /dete je u pitanju/. Sve što opisujete je najverovatnije deo prethodne operacije jer je 2 nedelje kratak period za opšoravak svih tkiva od operativne traume. Potrebno je malo strpljenja i hladnih obloga i verovatno će sve biti u redu kao što vam je vaš lekar i rekao. Minimalni razmak između 2 operacije je 6 meseci. Optimalno bi bilo 12 meseci.