Poštovani,
    Operisala bih uši (klempave uši), i interesuje me da li postoperativno treba da se prima neki jači antibiotik (longacef, azaran) i amp. Dicynone i ako treba koliko dugo?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Posle operacije klempavih ušiju u orl klinici kbc zvezdra antibiotici u kapsilama ili tabletama se piju najviše u toku 5 dana 'pancef tbl. ili cefalexin ili sinacillin'. Uloga antibiotika je preventivna da bi se sprečila neka eventualna infekcija. Operacija se radi u sterilnim uslovima tako da je praktično nemoguće da se stvori neka infekcija. Tako da ni u kom slučaju nisu potrebni *jaki* antibiotički koje vi nabrajate.