Molim za savjet. Želela bih operisati uši - korekcija klempavosti, ali se plašim mogućih komplikacija! Možete li mi reći koje su one? Imam još jedan problem, uši mi neprestano poslednjih par meseci zuje. Najviše pred spavanje! Rekli su mi da je to od niskog tlaka, od koga bolujem, ali me zanima kako da si pomognem?
    Poštovanje

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Poštovana,
      operacija kojom se koriguje klempavost praktiično nema nikakvih komplikacija bilo da se radi u lokalnoj ili totalnoj anesteziji. U mojoj praksi i u bolnici u kojoj radim praktično nismo imali nikakve komplikacije jer su pacijenti uvek poštovali savete. Izuzetno retko može da se formira neki hematom, ali to se rešava veoma jednostavno. Jedino pacijenti mogu da budu eventualno nezadovoljni estetskim izgledom ali i to je ekstremno retko. Za problem zujanja u ušima potrebno je uraditi ispitivanje sluha i timpanometriju jer treba isključiti neka oštećenja sluha koja su praćena zujanjem.