Poštovani profesore,

    Imam sina koji je sa nepune dve godine pao i pošto mu nekoliko dana otok nije splašnjavao, odveli smo ga na ORL, gde mu je urađena operacija pri čemu mu je hrskavica odstranjena (ni danas ne znam da li je to moralo, pošto je lekar to uradio na svoju ruku, ništa nam pre nije rekao). Nosna kost mu je izraženo iskrivljena. Sada već ima 18 godina i voleo bi operacijom da sanira sve to na nosu. Bila bih Vam zahvalna da mi odgovorite da li je hrskavicu nosa moguće nadoknaditi nečim da nos ima normalan oblik (sada je spljošten, bokserski)? Za nosnu kost znam da se može ispraviti, ali me zanima da li je takva operacija opasna, mislim koji rizik nosi sa sobom? I da li se sve ovo rešava jednom operacijom ili je portebno više? Da napomenem da ima malo smetnje i prilikom disanja. I za kraj, možemo li na prvi pregled bez medicinske dokumentacije, jer osim otpusne liste i nemamo ništa drugo, doktori su samo pričali da se do 18.godine ne može ništa. Hvala puno unapred, već sam se uverila koliko su svi doktori divni i brzi sa odgovorom!

    Odgovoreno: 25. 09. 2021.

Komentari na pitanje: #188677

    • Akcenat mog pitanja nije na uputu, nisam ga ni pomenula. Pitala sam za medicinsku dokumentaciju, sa naročitim osvrtom na rizik takve operacije i na mogućnost rekonstrukcije hrskavice koju nema! Pregled bi platili. Hvala ukoliko se opet osvrnete na moje pitanje i detaljnije odgovorite.