Postovanje, zanima me da li je usne bolje uvecati sopstvenom mascu ili hijaluronom? Citajuci po novinama i na internetu sam zakljucila da se vise favorizuje hijaluron, pa sam htela da pitam da li je bolje popuniti ih masnim tkivom, da li efekat prirodniji i dugotrajniji i da li postoji mogucnost stvaranja granuloma? Ima li kontraindikacija? Sta bi ste mi vi kao strucnjak preporucili i zasto? Hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Ubrizgavanje hijalurona je daleko pogodnija metoda od ubrizganja sopstvene masti jer nema nikakve kontraindikacije niti nezeljene efekte ukoliko intervenciju obavlja strucno lice. Prilikom ubrizgavanja sopstvene masti efekat je trajan ali postoji mogucnost nastanka deformiteta usne usled stvaranja oziljka i povlacenja usne. Isto tako, pri ubrizgavanju masti, nije moguce predvideti kakav ce biti konacan rezultat a nije zanemaro ni stvaranje oziljka pri uzimanju masti sa npr. Stomaka. . .
      s toga svakako preporucujem hijalurin cija je jedina "mana" visoka cena obzirom da efekat traje do godinu dana i mora se ponoviti