Postovani doktore, molim vas zaista da mi kazete da li je povreda mladeza opasna? Da li zaista moze da predje u melanom kao sto neki pricaju? U pitanju je povredjen mladez, braon boje, ne mnogo veliki, malo je krvarilo, 5-10min, nakon toga je stalo, nema crvenila oko njega a ni bola. Nakon krvarenja se nije stvarala nikakva krasta niti bilo sta, jedino u uglu ima tamne krvi, valjda je ostalo kako se zapeklo, jer mi to nismo dirali. Da li ovo moze biti opasno, odnosno preci u melanom? Molim vas za hitan odgovor. . Najsrdaciniji pozdrav, katarina

    Odgovoreno: 23. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Povreda koju navodite nije opasna u smislu pojave melanoma. Stavite flaster preko njega i pustite da zarasta kao i svaka druga povreda kože. Ukoliko posle toga bude štrčao, bude često kačen od strane odeće, noktiju itd predlažem da se ukloni jer dugotrajna iritacija može u nekim slučajevima predisponirati pojavu melanoma. Srdacno. . .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #86618

    • Od rodjenja imam maladez kod oka vec 22 godine. Kako sam ja rasla i on je. Otisla sam kod dermatologa na pregled i nije mogla da vidi maldez bijo je prekriven u naslagama i dala mi je bornu kiselinu za pranje mladeza i hidrocyclin kremu sedam dana dva puta za mazati pa posle sedam dana pantenol kremu za tri nedelje kontrola ovo je drugi dan kako ga mazem naslage su otpale danas dok sam mazala malo sam ga ozuljala curila je krv maloto je prvi put da curi krv iz njega pa se bojim da ne uradim nesto opasno msm da mi nebude nesto gore hvala