Krajem marta ove godine operisala sam mladez u predelu ispod vrata. Po savetu lekara, oziljak redovno mazem contraktubexom, medjutim poboljsanje nisam primetila, i dalje je jako crven, a osim sto me 'rana' vise ne zateze, na izgled oziljka ovaj lek nema uticaja, ustvari kao da se oziljak i povecao (u isto vreme sam "skinula" jos dva mladeza, koji su sad svetlije boje od ovog u predelu ispod vrata) . Da li vredi da probam sa nekim drugim preparatom? Sta mi savetujete?

    Odgovoreno: 03. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Oziljak u prvih 6 meseci se neznatno uvećava i crvenkaste je boje a zatim otprilike drugih 6 meseci sazreva i smanjuje se i poprima belicast izgled. Prema tome u ovoj fazi vas oziljak je sasvim ocekivanog izgleda. Sto se tice preparata noviji preparat za zarastanje oziljaka je dermatixi nesto je pogodniji za primenu od contratubex-a ali zbog vise cene ne znam da li vam odgovara. U svakom slucaju nadjite pteparat koji vam odgovara i tretirajte ozljak a on zarasta svojim uobicajenim tokom. Srdacno. . .