Pozdrav. Koliko je štetno hiruški uklanjati mladež sa lica (od prilike 4, 5mm) (na kojem se stvorila mala krastica); da li se može na osnovu, da tako kažem običnog pregleda plastičnog hirurga, bez nekakvih detaljnih pregleda tog mladeža ustanovi da li se smije uklanjati ili ne. I šta ako se poslije patološke analize ustanovi da je nekakav opasan mladež u pitanju? Da li se to širi i na kraju bude smrtonosno? Dostavljam vam i sliku.

    Odgovoreno: 18. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Hirursko uklanjanje mladeza ne moze biti nikako stetno ukoliko se pravilno izvede ("babske price" su da se mladez ne sme hirurski operisati i neki ljudi su zbog te tzv. Teorije izgubili glavu) . Lekar dermoskopskim pregledom moze sa izvesnom verovatnocom pretpostaviti da li je mladez zlocudan a pravi nalaz se dobija iskljucivo petolosko histoloskim pregledom pod mikroskopom. Zato se nikako ne preporucuju metode "laserskog" uklanjanja mladeza jer na taj nacin ne ostaje materijal za mikroskopski pregled i ukoliko je mladez bio zlocudan ne izvrsi se dodatna korekcija i to se na kraju zavrsi lose.