Potrebna mi je konsultacija, moja cerka ima 6 godina. Par dana posle rodjenja joj se pojavio hemangiom na levoj strani usne, dostigao je velicinu veceg klikera. Sest puta smo imali terapije laserom, posle cega je gotovo potpuno izbledeo, ali se velicina nije bitno smanjila. Predlozen nam je hirurski zahvat. Operacija je izvrsena pre tacno 3 meseca. Otok posle operacije je boi jako veliki dosta se sporo povlacio. Mazali smo hepatrombin i contratubex (jos uvek ih mazemo) . Sada je na mestu hemangioma "nesto tvrdo" i brine me hoce li se to uopste povuci i da li je to normalan postoperativni tok. Doktor nam je sledecu kontrolu zakazao tek za 6 meseci, ikaze da je to uredu, jer je "to" sto je izvadio bilo dosta veliko. Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 07. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Preporuka je da se hemangiomi ne operisu pre zavrsetka puberteta obzirom da velika vecina njih se povuce tokom puberteta. U vezi vaseg pitanja i "tvrdog" koje se nalazi na mestu operacije na usni moram reci da je to oziljak i za ocekivati je da ce se u roku od godinu dana od operacije on smanjiti i postati meksi.