Poštovani,
    Pošto trenutno dojim u nedoumici sam više šta da jedem, a šta ne. Kao prvo sumnjiva mi je čitava ta ideja o uticaju hrane na ponašanje deteta. Koliko znam mleko se stvara u mlečnim žlezdama iz krvi, a ne direktno iz mog želuca zar gasovi mogu da putuju kroz moju krv do mleka?! Isto što se tiče alergija kako hrana koju ja pojedem može uticati na dete preko mleka? Da li to znači da ukoliko bi čovek koji je jeo kikiriki dao krv i tu krv primio, čovek koji je alergičan na njega ovaj bi dobio anafilaktički šok?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 10. 2008.
    • Poštovana,
      U cilju rešenja Vaše nedoumice o ishrani, pročitajte članak na našem sajtu Ishrana dojilje, autorka dr Jasminka Komnenović, gde je detalljno objašnjeno koje namirnice treba izbegavati u toku dojenja i kako bi se trebalo hraniti.
      Srdačno