Postovani, imam bebu puni dva meseca. Ne znam kako da joj odrzim paynju da bude budna duze, dakle izmedju spavanja jedva po 1. 5h bude budna, ja joj pevam vezbam sa njom, stavljam potrbuske, aktivna je i vesela jedno 1h, aposle se uznemiri i dam joj varalicu, tada je vec pospana. Da napomenem da je napredna iznad proseka. Ili je normalno da neke bebe vise spavaju

    Odgovoreno: 28. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U ovom uzrastu je nemoguće bebi nametnuti neki režim spavanja. Nema potrebe da bebu držite na silu budnom ukoliko se njoj spava i ako se dete spontano budi na svaka 3-4 sata i redovno uzima obrok-sisa. U uzrastu od dva meseca beba spava izmedju 16 i 20h. Neke bebe u ovom uzrastu vec spavaju celu noć, a neke to postižu tek posle 6-0g meseca.