Postovani, imam sina od 3 godine. Jednom je imao blazu reakciju od panklava u vidu crvenih tackica po telu a godinu dana kasnije je imao klasicnu urtikariju po celom telu od cefaklora. Dete je inace slabog imuniteta i trudimo se konstantno da ga ojacamo ali to slabo ide i cesto je prehladjen, najcesce laringitisi a zimi bar jednom bronhitis. Koji antibiotici nam preostaju za koriscenje? Od pojedinih lekara cujem da i baktrim ne bi trebalo davati. . . Mozete li nam pojasniti o cemu se radi i na koji nacin mozemo dete podvrgnuti ispitivanju i gde kako bi smo znali koje antibiotike ne sme koristiti i koliko je to pouzdano? Pisem vam sa kosova i metohije i svaki savet nam je dobrodosao. Unapred zahvaljujem!

    Odgovoreno: 20. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Potrebno je dokazati da se zaista radi o alergijskoj reakciji na lek. Takva ispitivanja se rade u udk tiršova. Ukoliko se pokaze da alergija zaista postoji, tada ce vam reci koje lekove mozete davati, mada vas pedijatar to sigurno zna.