Postovani, imam devojcicu koja ce 22. 9 napuni 4 godine, uredno je vaksinisana i sa devet meseci dobila je sinflorix vakcinu, tada krece nasa agonija. . . Dete je sa 13 meseci krenulo u vrtic ne sastavi ni 4 dana stalno bakterijske infekcije, do sada smo 3 puta zaglavljivali u bolnici, poslednji put je ponovo bila streptokoka i na zalost imala je jake bolove u zglobovima, , , zaista smo sve pokusali. . . Inace nije bolesna u smislu virusa itd. . . Cula sam za bronco vaxom i irs 19, pa je moje pitanje da li bi nesto od toga smela da koristi s obzirom da je primila sinflorix

    Odgovoreno: 10. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Ovi preparati nisu registrovani u nasoj zemlji, a njihovo davanje je moguce i nakon davanja synflorixa, pogotovu nakon toliko vremena. Vaše dete je dobilo samo jednu dozu vakcine synflorix, a nije dobila jos dve revakcine, tako da je imunizacija nepotpuna.