Imam dve devojcice 9 i 11 godina. One se dosta znoje ali tokom cele godine im se znoj ispod pazuha mnogo oseca. Pogotovo leti. Od 6e godine je to pocelo. Kako to da sprecim jer im je to mnogo veliki problem i sramota ih je od neprijatnog mirisa. Kom doktoru da se javim?

    Odgovoreno: 07. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Znojenje je normalna pojava i pojačava se vec u prepubertetu kod dečaka i devojčica. Neka deca se znoje vise od drugih, ali nema potrebe za nekim posebnim tretmanom, osim redovne higijene. Kada znoj počne da se "oseća", redovno tuširanje ili pranje samo te regije rešiće problem. Takodje, upotreba dezodoransa ili antiperspiranta smanjiće znojenje i razvoj bakterija koje su uzrok neprijatnog mirisa.