Postovani, obracam vam se za pomoc jer sam istraumirana, naime porodila sam se pre sedam dana, porodjaj je tekao prirodno uz komplikacije da se beba zaglavila u kanalu i nije mogla izaci 3800, a moje karlicne mere jako male, kada se rodila glavica je bila jako izduzena i bez ikakvog oblika kao jajasta, oko levo nateceno i dan danas, koliko je vremena potrebno i da li se bebi vraca donekle normalan izgled glavice?

    Odgovoreno: 04. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Kosti lobanje su povezane šavovima koji nisu srasli i to omogucava rast i oblikovanje glave. Najcesce se oblik glave formira u prvim mesecima. To je i period u kome se najcesce povlače svi deformiteti uzrokovani prolaskom kroz porodjajni kanal.