Postovani, da li je normalno da beba od 14 dana i posle podoja odprilike pola h ponovo stavlja rukice u usta i nervozna je? Da li to znaci da je gladna iako bljucka hranu?

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko je kod vas uspostavljena dobra laktacija i imate dovoljno mleka, beba bi trebalo da spava i bude mirna naredna 2-3 sata. Bljuckanje mleka nije znak da je beba gladna, vec je znak regurgitacije hrane iz želudca. Osim toga, "nervoza" bebe nije mozda znak da je beba gladna. Savetujem vam da se javite na pregled kod pedijatra, gde cete, nakon pregleda i merenja novorodjenčeta, uvida u njegovo zdravstveno stanje, dobiti sve informacije o nacinu ishrane, položaju bebe u krevetu nakon podoja i nezi novorodjenčeta.