Poštovani, moj sin od tri godine je pre dve nedelje preboleo ovčije boginje. Iako su tada napolju bile vrlo visoke temperature, stanje mog deteta je bilo dobro. L, nije imao visoku temperaturu, pio je puno tecnosti, imao dosta dobar apetit i sve vreme je bio uobičajeno živahan. Nakon sto su se boginje povukle, on je dobio nekakve bubuljice, kao upaljene, po nosu. To smo rešavali acidi borici 3% i seba med kremicom, te je nestalo. On je i sada dobro. I inace je zdravo dete sabdobrim apetitom, nije gojazan, sav razvoj mu je tekao sasvim zdravo. Ono sto me kao majku brine je činjenica da poslednjih nekoliko dana "neredovno" mokri. Desava se da napravi veliku pauzu od vecernjeg do prvog sutrasnjeg mokrenja - i do 12 sati. Piša je zdrava, nije upaljena, dete pije dosta vode ali se i dosta znoji. Mogu li to pripisati vrucinama i znojenju ili da ispitamo?

    Odgovoreno: 28. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Normalna diureza (količina izlučene mokraće) kod dece je razlicita i zavisi od uzrasta, a meri se u vremenskom periodu od 24h. Zbog toga podatak koji ste dali nije dovoljan da bi vam rekli da li postoji neki problem ili ne. Najbolje je da dete odvedete kod pedijatra koji ce nakon pregleda i osnovnih laboratorijskih analiza utvrditi da li ima osnova za vasu zabrinutost.