Postovani, imam devojcicu od 2 godine, sinoc smo bili u hitnoj zbog temerature 39, 1 i povratila je jednom dijagnoza suncanica, boravila je juce na suncu. Da li je od suncanice normalna temderatura i jutros 38, 5? I do kada temperatura moze trajati

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Temperatura najčešće prestaje tokom narednih 24h, odnosno nakon primene lekova i sklanjanja deteta na hladnije mesto. Ukoliko dete i dalje ima temperaturu, povraća ili su se pojavili novi simptomi, tada se verovatno radi o nekoj drugoj bolesti. U tom slučaju je potrebno da se ponovo javite pedijatru koji ce postaviti pravu dijagnozu