Postovanimeseci. Bih da pogledate slike glave mog decaka. Naime, bebac je rodjen u 31. Nedelji, bio mesec dana u decijoj bolnici. Sada je star 1, 5 meseci. Ima jako cudan oblik glave. Pokusala sam da skrenem paznju neonatologu, medjutim ona ne vidi nista cudno. Nesto sam guglala i videla da postoje deformiteti glave kao sto je skafocefalija. Molim vas da pogledate slike i ako mozete savet da li se radi o tome. Jako sam zabrinuta. Ne znam na koji nacin da posaljem fotografije, velike su, ne prihvaca sajt. Ako mozete da mi date neku email adresu na koju mogu da posaljem. Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se javite na pregled kod pedijatra, koji ce nakon pregleda i odredjenih antropometrijskih merenja, odrediti da li postoji potreba za daljim ispitivanjem i pregledom neurohirurga. Na osnovu slika koje bi ste vi poslali, ne bi bilo moguce dati objektivan odgovor.