Postovanje! Imam bebu koja ce 20. Napuniti 4 meseca. Dojim je od rodjenja i do poslednje kontrole dodavao je po 1200gr mesecno. Sada sam, na kucnoj vagici, ustanovila da je za 1, 5 mes dodao 1kg. Primecujem i da vrlo cesto uspeva da posisa gotovo svo mleko sa obe dojke. Ritam sisanja mu je preko dana na 2 do 2, 5h, dok nocu uglavnom prvi podoj ima tek nakon 5 do 6h, a onda i jos jedan do jutra (mada ima i noci kada sisa po 4 puta) . Veseo je, ima po 3 pa i 4 stolice dnevno, puno piski, ali dosta i histericno gura ruke u usta, puno balavi, a kad neko jede mljacka i zvace donju usnu. Da li bih trebala da mu uvedem neku dohranu u vidu mlecne formule ili nekog sokica ili kasice? Napominjem i da je na rodjenju imao 3, o50 gr i 50cm duzine, a sada meri 6, 700 gr i oko 66/7cm. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 17. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Vasa beba napreduje sasvim dobro, a to sto je sada dobio "samo"1500gr, je i vise nego dovoljno. Ocekivano napredovanje za decu je da udvostruče težinu sa rodjenja do 6-og meseca a utrostruce do prvog rodjendana. Vaša beba vec sada ima tezinu koju bi trebalo da ima sa 6 meseci. Zbog toga vam savetujem da nastavite sa dojenjem bez uključivanja adaptirane mlečne formule, a sto se tice uvodjenja druge, nemlečne ishrane koja se savetuje od petog meseca zivota, sve savete i preporuke cege dobiti od pedijatra nakon pregleda