Postovani, moja beba ima 14 meseci i cesto povraca. Kada kazem cesto, mislim na nekoliko puta nedeljno, u proseku oko 4 puta. Da pojasnim - ima dana kada uopste ne povraca, nekada samo jednom, nekad 2 puta, a redje, sto je bio slucaj pre 10 dana, povracala je 10 puta za 2 sata. Jako slabo jede, znaci razlog povracanja kao prejedanje nije sigurno. Kao sto sam vec rekla, jako slabo jede, sitna je, sa 14 meseci ima 74cm i 10kg. Pocelo je sa povracanjem u toku voznje, i mislila sam da joj je muka od voznje, onda se ispostavilo da nije jer se isto desava i kad smo kuci. Inace, nikakve druge simptome nema, u smislu temperature, bledila, proliva. . . Uglavnom, mada ne uvek, povrati posle pijenja mleka. Po savetu naseg pedijatra, dajemo joj kravlje mleko. Pomislila sam da nije mozda zbog laktoze. . . Sadrzaj koji povrati uglavnom ima delove ne svarene hrane i usirenog mleka. Molim vas da me posavetujete i ukazete sta bi moglo da bude po sredi, a ja cu je cim pre odvesti kod pedijatra, ali mi treba savet u medjuvremenu, jer cemo na red stici tek za 2 nedelje. Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Povraćanje i slabije napredovanje, mogu biti simptom raznih oboljenja. Pedijatar ce nakon pregleda i odredjenih analiza odlučiti da li ima potrebe za promenom nacina ishrane ili je u pitanju nesto drugo. I uputiti na dalje ispitivanje kod gastroenterologa.