Poštovani, ukoliko beba doji a ne kaki bas redovno, zaslađena kamilica ne funkcionise, da li je moguce davati portalak sirup ili nesto slicno, da ne bi isli na ciscenje kod ljekara? Trenutno ima 5 punih mjeseci i danas smo bili na ciscenju jer nije kakio 5 dana i mnogo je plakao, bas je bilo neprijatan pregled, bar za mene kao mamu, a nije puno kakio. Dakle jel ima neka blaža varijanta da probam ukoliko se budu ponavljale ovakve situacije, jer sa dva mjeseca je takodje bio na ciscenju, i nije bilo problema jer je bilo mnogo izmeta.

    Odgovoreno: 19. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Da li postoji potreba za davanjem sirupa ili ne, odlucice vas pedijatar nakon pregleda deteta i dobijanja svih podataka koji su bitni za postavljanje dijagnoze i odluke o daljem tretmanu. Sigurno da problem postoji, cim je detetu vec dva puta radjena klizma, ali potrebno je isključiti postojanje nekih patoloških stanja kod vaseg deteta. Zbog toga je potrebno da se javite na pregled