1. Bakterije kod beba u stolici

    Pitanje broj: #134566

    Moja beba ima jedanaest meseci, radila sam joj analizu stolice i ima bakterije Candida i Proteus mirabilis. Slabo jede, ne pije tečnosti ima po pet-šest stolica dnevno (kašaste) .Molim Vas posavetujte me kako se to leči, i kako da joj popravim zdravstveno stanje?

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Niste naveli kako napreduje vaša beba i zbog čega ste joj radili analizu stolice. Ovaj broj stolica je odgovarajući za uzrast. Proteus mirabilis je bakterija koja se nalazi u digestivnom traktu i smatra se delom normalne crevne flore. Gljivice iz roda Candida se mogu naći u stolici osoba sa nezrelim imunim sistemom, a to je s obzirom na uzrast vaša beba.
      Moja preporuka je da joj dajete preparat na bazi probiotika tokom 5 do 7 dana.

Komentari na pitanje: #134566

    • Poštovana, moja beba je stara godinu i mesec dana. Odnela sam uzorak stolice i pronađena je Aeromonas caviae. Molim Vas za predlog terapije. Hvala unapred.

    • Moja beba kaki na svaki 3. dan zelekastu kašastu stolicu, danas ima ima teperaturu 37 s 1. Stara je 4 meseca i dojim je. Da li je treba voditi kod lekara?

    • Postovani, beba ima 17 meseci i od avgusta se borimo s bakterijama u urinoklulturi. Bila je eserihija koja joj vec treci put pravi problem urinarne infekcije i nije mokrila pa smo ovoga puta zaglavile u bolnici. Primila je infuziju 5 injekcija amikacin i posle toga sirup cefaleksin kod kuce. Cekali smo 9 dana pa dali opet urinokulturu i tu se pojavila neka bakterija morganeli morgani i crvenilo oko cmara. Ovde nemamo gde ici, niti znamo kod koga. Da li je to opasno i sta da radimo? Unapred hvala na odgovoru