1. Svrab vagine kod deteta

    Pitanje broj: #157683

    Poštovani,

    Moja kćerka od šest godina se žalila da je svrbi ribica i išli smo kod doktora. Rekla je tri puta dnevno da joj mažem Daktanol sedam dana i da pije Probiotik i da pije više tečnosti. To je urađeno. Pošto se još prekjuče žalila da je svrbi ribica odnela sam juče urin u laboratoriju. Juče i danas se nije žalila na svrab. Stigli su mi rezultati i piše mešovita crevna i saprofitnamikloflora-2000cfu/ml. Da li možete da mi objasnite nalaze?

    Odgovoreno: 08. 07. 2018.
    • Poštovana,

      Pre korišćenja bilo kakvih lekova kod “svraba ribice”, trebalo bi najmanje da se uradi bris vulve i rutinski pregled urina. Što se tiče bakteriološkog nalaza u urinu to su bakterije koje nisu izazvale infekciju urinarnih putevi nego se nalaze spolja na sluzokoži vulve i uglavnom ne prave nikakve probleme. Za takva stanja dovoljno je da ispirate “ribicu” sa mlakom vodom i eventualno sa Tantum rosea.