1. Lečenje belog jezika kod deteta

    Pitanje broj: #155040

    Poštovani,

    Moje dete koje ima 23 meseca ima problem sa jezikom tj. beo mu je jezik. Koristili smo Nistatin kapi dve bočice i Daktanol gel jednu tubu. Ispiram sa sodom ali nema nikakvog efekta i dalje je belo po jeziku to me jako zabrinjava. Molim Vas za savet i mišljenje, šta dalje da uradim?

    Odgovoreno: 22. 01. 2018.
    • Poštovana,

      Radi se o oralnoj candidijazi. Infekcije candidom su vrlo uporne i pored terapije Nistatinom, zahtevaju i promenu ishrane u smislu isključivanja slatkiša, svih vrsta koncentrovanog šećera, mleka, kvasca i belog brašna, kao i primenu probiotika. Savetujem vam i da uradite analizu tri uzastopne stolice na gljivice, postoji mogućnost da je candida prisutna i u stolici. Možete mi pisati na ovaj mail i proslediću Vam detaljniji savet o ishrani.